تصویر تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

تعمیر تلویزیون LCD و LED

با وجود اینکه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی دارای امکانات بسیاری هستند اما دچار خرابی های زیادی می شوند.مرکز طنین سرویس  تعمیر تلویزیون lcd و led را بصورت تخصصی در تهران انجام می دهد.
 مشکلات حجم و اندازه و جابجایی در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی برطرف شد و تصویر بوضوح بهتری دیده شد.تکنولوژی آنقدر در دنیا پیشرفت کرد و بشر از آن بسیار بهره برد که نسل جدیدتری با عنوان تلویزیون و نمایشگرهای ال ای دی (LED) وارد دنیای نمایش و تصویر شدند.فریم تلویزیون های LCD که نسبت به تلویزیون های معمولی بسیار تغییر پیدا کرد، بسیار نازکتر شد و باعث شد که ابعاد تلویزیون محدود به ۳۲ اینچ و ۴۷ اینچ نشود و در ابعاد بسیار بزرگتری همچون ۶۵ یا حتی ۷۵ اینچ ساخته و وارد زندگی انسانها شود.
 در کنار ساخت و بروز شدن این تلویزیون ها ونمایشگرها، تعمیرات تخصصی تلویزیون lcd و led نیز بسیار شده چرا که قیمت بالای تلویزیون و نمایشگرهای جدیدوخرابی های متعدد  باعث شده که خانواده ها بفکر تعمیر نمایشگرهای ال سی دی و ال ای دی خود باشند.
مرکز طنین سرویس علاوه بر اینکه انواع تلویزیون های LED و LCD را سرویس دوره ای می کند، تعمیر تلویزیون  OLED را بصورت تخصصی و از انواع برندهای سونی،سامسونگ،ال جی،صنام،TCL و حتی بانه ای را انجام می دهد.

LCD چیست؟

تصویر تعمیر تلویزیون ال سی دی
نمایشگر LCD در واقع مخفف کلمه LIQUID CRYSTAL DISPLAY می باشد و معادل فارسی آن  میشود نمایش با کریستال مایع.کشف کریستال مایع به سال ۱۸۸۸ میلادی توسط گیاه شناسی بنام فردریک راینایزر برمیگردد.کریستال مایع نه جامد است نه مایع!!این ماده می تواند هر دو حالت مایع و جامد را در آن واحد داشته باشد و با توجه به دمای محیط تغییر ماهیت دهد.
دانشمندان با قرار دادن  بارهای الکتریکی بین کریستال های مایع کشف کردند که با تغییر دادن ولتاژ، کریستال های مایع می توانند خواص نوری که از بین آن ها عبور می کند، تغییر دهند.همین امر باعث شد که سازنده های تلویزیون و نمایشگر از کریستال مایع در نمایش تصویر استفاده کنند و تلویزیون های LCD را روانه بازار کنند.

LED چیست؟

تصویر تعمیر تلویزیون ال ای دی

LED یا همان Light Emitting Diode دیودهای نوری هستند بنام دیود نور افشان شناخته می شوند.ال‌ ای‌ دی‌ از یک لایه بسیار نازک از ماده نیمه‌ رسانا با ناخالصی تقریباً زیاد ساخته شده‌ و بسته به ماده نیمه‌ رسانا و مقدار ناخالصی، وقتی بایاس مستقیم شود، یک نور رنگی با طول موج طیفی مشخص ساطع می‌کند.در واقع از همین تکنولوژی در تلویزیون های LED استفاده شد.

تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دیSONYدر طنین سرویس

تفاوت تلویزیون LCD و LED

تصویر تفاوت تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

در این قسمت می خواهیم به تفاوت های تلویزیون ال سی دی و ال ای دی بصورت مختصر می پردازیم:

 1. اولین تفاوت در طول عمر می باشد.طول عمر تلویزیون های LED بمراتب خیلی بیشتر از تلویزیون های LCD می باشد.این به دلیل دایود های نوری می باشد که در نمایشگرهای ال ای دی بکار برده می شود.
 2. تفاوت عمده دیگر مصرف برق است.تلویزیون LED خیلی کمتر از تلویزیون LCD برق و انرژی مصرف می کند.در رابطه با مصرف برق از کمترین مصرف تا بیشترین مصرف ، ال ای دی ، ال سی دی و در نهایت تلویزیون پلاسما می باشد.
 3. زاویه دید تلویزیون‌های LED بهتر از تلویزیون‌های LCD است. چراکه از جهات مختلف (بالا، پایین، چپ و راست)، تصاویر بهتر دیده می‌شوند. (لامپ‌های LED موجود در تلویزیون‌های LED، باعث بهتر شدن زاویه در این تلویزیون‌ها شده است.)
 4. ز عمده‌ترین مشکلات تلویزیون‌های LCD، می‌توان به نبود قابلیت نمایش رنگ مشکی به‌ طور کامل و عمیق اشاره کرد؛ که این مشکل به خاطر استفاده از لامپ‌های فلورسنت (که مانند لامپ‌های مهتابی یا لامپ‌های کم‌مصرف می‌باشند) برای روشن‌ سازی صفحه هست. فقدان قابلیت رنگ مشکی به‌ طور عمیق باعث افت کیفیت تصویر می‌شود.
  اما در تلویزیون‌های LED, به دلیل استفاده از لامپ‌های کوچک LED، وضوح تصویر و عمق رنگ‌ها بیشتر است.
  یکی از دلایل برتری نسبی LED به LCD همین نور پس‌زمینه و کیفیت بسیار برتر تلویزیون‌های LED هست.
 5. در تلویزیون های ال سی دی برای تولید نور اصلی پس زمینه ممکن است از هر منبع نوری استفاده شود در حالی که در تلویزیون های ال ای دی برای تولید نور پس زمینه از لامپ های LED استفاده میکنند.در واقع تلویزیون LED همان تلویزیون LCD است و تنها در ان نور پس زمینه توسط لامپ های LED استفاده میشود.

مزایا و معایب تلویزیون LCD

استفاده از کریستال های مایع تنظیم شونده مزایای زیادی دارد و همین امر سبب شده است شرکت ها بتوانند تلویزیون های LCD را بسیار نازکتر،سبکتر و با ظرافت بسیار بیشتری تولید کنند.از سوی دیگر هزینه  تولید این گونه پنل ها بسیار پایین است و سبب میشود قیمت تلویزیون برای خریداران بسیار مناسبتر باشد ولی همان عدم توانایی در فیلتر کامل نور عبوری پس زمینه در رنگ سیاه از معایب اصلی این گونه پنل ها به شمار میرود.
در واقع اگر بخواهیم اساس کار پنل ها و صفحه نمایش های LCD را شرح دهیم باید بگوییم که در این تلویزیون ها یک نور کاملا سفید تحت عنوان نور پس زمینه  و یا به اصطلاح Back Light تولید شده و در مراحل بعد با دادن ولتاژ های مخصوص به هر کدام از پیکسل ها سبب چرخش کریستال ها شده و این چرخش با تغیر زاویه ی عبور نور پس زمینه سبب تولید رنگ های مخصوص در هر پیکسل میشود و در پایان این رنگ ها تصویر کلی را برای ما ایجاد خواهند کرد.

مزایا و معایب تلویزیون LED

ابتدا به مزایای تلویزیون های ال ای دی می پردازیم.در تلویزیون های ال ای دی سطح رنگ سیاه بسیار بهبود یافته و رنگ های سیاه دیگری را براحتی می توانید ببینید.همچنین میزان بهره وری انرزی در نمایشگرهای LED بمیزان ۵۰ درصد بهینه شده است و دارای کنتراست بسیار بالایی را دارا می باشند.
کنتراست پایین نسبت به تلویزیون های پلاسما و قیمت های بالای تلویزیون LED در ابعاد بالای ۵۰ اینچ از معایب تلویزیون های LED می باشند.

تعمیر تلویزیونLCDدر مرکز طنین سرویس

تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

تصویر تعمیر تلویزیون lcd و led

در زیر برخی مشکلات و خرابی های رایج که در تلویزیون های ال سی دی  و ال ای دی وجود دارد، آمده است:

 1. ایجاد هاله سیاه روی تصویر
 2.  کند شدن قسمتی از تصویر که نشان از خرابی صفحه یا پنل می باشد
 3. تصویر یک لحظه می آید و قطع می شود ولی صدا دارد
 4. رنگ های تصویر به می ریزد
 5.  دستگاه روشن نمی شود
 6. تلویزیون با تاخیر روشن می شود
 7. خود به خود صدا زیاد می شود یا کانال ها عوض می شوند
 8. نیمی از تصویر به هم میریزد و نیمی دیکر تصویر صاف دارد

تمامی موارد فوق بصورت عدیده در تمامی تلویزیون های LCD و LED وجود دارد و فرقی در برند و شرکت سازنده ندارد.برای حل مشکل و تعمیر تلویزیون LCD و LED خود کافیست با مرکز طنین سرویس تماس بگیرید.ممکن است مشکلات و خرابی های دیگری نیز بوجود بیاید و در لیست موارد بالا نباشد،طنین سرویس برای هر مشکل راه حل خاصی دارد.

تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی LG

یکی از کمپانی های موفق در زمینه تولید LCD و LED در دنیا شرکت LG می باشد که از سال ۱۹۵۸ فعالیت خود را آغاز کرده و در این سالها توانسته تلویزیون ال سی دی و ال ای دی موفقی را به دنیا عرضه کند.اما تلویزیون های ال جی با این دقتی که در تولید آنها انجام می شود دارای خرابی ها و ایرادات متعددی می باشند.به عنوان مثال تلویزیون های ال ای دی ۴۲Led5600 ال جی دارای مشکل از کار افتادن مدام کابل HDMI و بر صفحه ماندن و استند بای شدن صفحه می شوند ، که می بایست در اولین گام MAIN BOARD دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد.
اگر دوست دارید اطلاعات کامل تر و جامع تری در مورد تعمیرات تلویزیون های LG بدست آورید، پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر ال سی دی و ال ای دی ال جی را مطالعه فرمایید.در این مقاله بصورت تخصصی انوع مدل ها و سری های تلویزیون ال جی بررسی شده اند.

تعمیر تلویزیون LED سامسونگ

یکی دیگر از تعمیرات تخصصی که در مرکز طنین سویس انجام می شود، تعمیرات تخصصی  LED تلویزیون های سامسونگ می باشد.تلویزیون های ال ای دی سامسونگ مشکلات و ایرادات بسیاری دارند، مکشکلاتی بمانند روشن نشدن تلویزیون، نیمه نیمه شدن تصویر تلویزیون،داشتن صدا و نداشتن تصویر، مشکلات اتصال وای فای و ... که بصورت تخصصی تمام این مشکلات را برطرف می کنیم.
ما در مقاله ای به تشریح مشکلات و ایرادات رایج تلویزیون های سامسونگرداخته ایم که در صورت تمایل می توانید مقاله مربوطه به تعمیر تلویزیون LED سامسونگ را مطالعه فرمایید.

تعمیر تلویزیون LCD و LED سونی

یکی دیگرر از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز طنین سرویس، تعمیر تلویزیون ال ای دی و ال سی دی سونی می باشد.ما در این مرکز تعویض و تعمیر پنل تلویزیون سونی،تعمیر مین برد و پاور LCD و LED سونی را نیز با کمترین هزینه انجام می دهیم.
در صورتی که تمایل دارید اطلاعات جامع تری در مورد تلویزیون های سونی بدست آوردید کافیست مقاله تعمیر تلویزیون LED سونی را مطالعه فرمایید.

مراکز معتبر تعمیر تلویزیون lcd و led

تصویر تعمیر تلویزیون ال سی دی
مرکز طنین سرویس با ارائه خدمات و تعمیرات تخصصی متنوع به عنوان یکی از مراکز معتبر تعمیر تلویزیون ال سی و ال ای دی ، تعمیر تلویزیون پلاسما ، تعمیر تلویزیون OLED  در تهران می باشد و آمادگی دارد که علاوه بر تعمیر تلویزیون، تعمیر ضبط و مانیتور دودین خودرو،تعمیر سیستم های خانگی و گیرنده دیجیتال را نیز انجام می دهد.
این مرکز تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی سونی،سامسونگ،ال جی،فیلیپس،صنام و پاناسونیک را انجام می دهد.

در پایان اگر هنوز سوالات و ابهاماتی در رابطه با تعمیر تلویزیون lcd و led  دارید کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما پاسخ گوی شما باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *